Megakirke etablerer seg på Karmøy – Hnytt

Siste:

Fra møte i Intro Karmøy.
Fra møte i Intro Karmøy.
Privat

Megakirke etablerer seg på Karmøy

Menigheten Intro i Kopervik blir søndag en del av Hillsong Church.

MENIGHETSLIV: Siden etableringen i Australia i 1983 har Hillsong Church fått forgreininger til store deler av verden.

Nå får megakirken som har røtter i pinsebevegelsen fotfeste i Norge når ni Intro-menigheter i Norge skifter navn til Hillsong Norway. Blant disse menighetene er Intro Karmøy som er etablert i det tidligere postkontoret i Kopervik sentrum.

– Det er en ære å få spørsmålet om å representere Hillsong i Norge. Vi har stor respekt for pastor Brian og Bobbie Houston og Hillsong-teamet som med stødighet og kontinuitet gjennom over 30 år har ledet en hurtigvoksende, Jesus-sentrert og bibelbasert kirke som i dag har innflytelse i hele verden. Vi er både bevende og begeistret
når vi nå skal forvalte denne visjonen i en norsk kontekst, sier Jostein Krogedal, grunnlegger av Intro-menighetene.

Menigheten i Kopervik ledes av pastorparet Anne Laila og Vidar Jenssen. Førstkommende søndag markerer menigheten at de offisielt har fått nytt navn.